خوش آمدید

سه‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1385
گوگل بهترین مکان برای استخدام شدن...
شرکت‌هایی که فناوری‌های پیشرفته رکن اساسی فعالیت آن‌هاست، سه ردیف از ده ردیف بهترین شرکت‌های جهان برای استخدام را از آن خود کرده‌اند. نکته‌ی جالب‌تر این جاست که شرکت گوگل جایگاه اول را در این میان به خود اختصاص داده است. این موضوع، طی روزهای گذشته در گزارش سالانه‌ی مجله‌ی Fortune که هر سال نام 100 شرکت را به عنوان بهترین مکان‌ها برای استخدام شدن منتشر می‌کند، منعکس گردیده است.

بر اساس گزارش یادشده، شرکت گوگل معیارهایی را برای سیلیکون‌ولی جا انداخته‌است که غذای رایگان، استخر شنا، دکتر رایگان در محل کار و اجازه‌ی پرداختن به پروژه‌های مستقل دیگر به اندازه‌ی 20 درصد زمان فعالیت از آن جمله است.

این موضوع، این ابهام را ایجاد می‌کند که چرا گوگل روزانه 1300 رزومه‌ی استخدام دریافت می‌کند و تنها در سال گذشته 9500 نفر را با افزودن 2229 فرصت شغلی جدید استخدام کرده‌است. چه آن که این شرکت، معمول‌ترین فرصت‌های شغلی و متوسط پرداخت حقوق خود را فاش نمی‌کند.

پس از شرکت گوگل، شرکت Genetech که یک شرکت فعال در زمینه‌ی بیوتکنولوژی‌ست، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. این شرکت با حدود ده هزار نفر نیروی انسانی، در سال گذشته 25 درصد رشد فرصت‌های شغلی داشته است و کارکنان آن 6 هفته فرصت مطالعاتی دریافت کرده‌اند.

معمول‌ترین حقوق در شرکت Genetech در سال گذشته و برای فعالیت‌های تحقیقاتی، 76.000 دلار در یک سال بوده است این رقم برای تکنسین تولید معادل 54.900 دلار گزارش گردیده است.

شرکت Network Appliance که یک شرکت فعال در زمینه‌ی ذخیره‌سازی اطلاعات است، در جایگاه ششم قرار گرفته است. حقوق معمول در این شرکت برای یک مهندس نرم‌افزار رتبه چهار، 129.000 دلار بوده است و برای دستیار راهبر چیزی در حدود 56.200 دلار پرداخت گردیده است.

شرکت سیسکو، در شرایطی که قیمت سهام آن در سال 2006 رشد 60 درصدی را تجربه کرده و همه‌ی کارکنان آن، سهام‌دار نیز هستند، در رتبه‌ی یازدهم قرار گرفته است. حقوق سالانه‌ی متوسط یک مهندس نرم‌افزار رتبه چهار، در این شرکت حدود 123.021 دلار بوده است.
مهم‌ترین مزایای شرکت‌های یادشده برای استخدام مراقبت‌های سلامت و درمان است، تا جایی که 16 شرکت از میان 100 شرکت مطرح شده در گزارش Fortune، همه‌ی هزینه‌های درمان کارکنان خود را می‌پردازند. در همین حال، حدود یک سوم این شرکت‌ها، خدمات مراقبت و درمان در محل کار ارایه می‌کنند.

در میان شرکت‌هایی که درباره‌ی آن‌ها صحبت به میان آمد، 82 درصد به کارکنان خود اجازه می‌دهند با خارج از شرکت به شیوه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند.

در لیست شرکت‌ها، شرکت Adobe در ردیف 31 قرار دارد که رشد 33 درصدی فرصت‌های شغلی را در سال 2006 تجربه کرده است. یاهو نیز در ردیف 44 (با 26 درصد رشد فرصت شغلی) قرار دارد.

منبع: E-Week
مترجم: پارس‌آنلاین

href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com