خوش آمدید

یکشنبه 8 بهمن‌ماه سال 1385
نسل های شبکه موبایل

سلام به دوستان عزیز.....

امروز یه خبر داغ و یه مطلب راجع به این خبر براتون آوردم......امیدوارم خوشتون بیاد.....

 

معاون اول رییس جمهور ضوابط برگزاری مناقصه اپراتور سوم تلفن همراه را برای اجرا ابلاغ کرد.


به گزارش ایسنا، دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرد: بر اساس این ابلاغیه که بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تایید دولت رسید و سوم بهمن ماه برای اجرا ابلاغ شده است، برگزاری مناقصه اپراتور سوم تلفن همراه با رعایت سه موضوع مجاز است و استفاده از نسل سوم تلفن سیار در این شبکه از جمله شروط برگزاری مناقصه طبق این مصوبه می‌باشد.

بر اساس این گزارش سرمایه‌گذاری خارجی بایستی با مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی انجام شود به طوری که ضمن هماهنگی مسایل ایمنی و امنیتی، سرمایه‌گذاری خارجی پروژه حداکثر چهل و نه درصد بوده و مدیریت فنی با شریک داخلی باشد و بر اساس بند سوم موافقت‌نامه دولت، همچنین شبکه می‌تواند به‌صورت منطقه‌یی و به چند اپراتور مستقل واگذار شود.

 

نسلهای شبکه موبایل عبارتند از:

 - نسل اول یا سیستم‌های آنالوگ که فقط برای انتقال صدا از آنها استفاده می‌شد.
- نسل دوم یا سیستم‌های دیجیتال، فناوری مورد استفاده در شبکه موبایل دولتی ایران.
- نسل 2.5 که یکسری خدمات بنام خدمات حامل (Bearer Services) از قبیل امکان ارسال پیام کوتاه، تعریف صندوق صوتی و ... را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
- نسل 2.75 که علاوه بر انتقال صدا و خدمات توانایی انتقال داده با استفاده از فناوری GPRS را دارد. شبکه ایرانسل از این نسل است.
- نسل 3 که فناوری‌هایی را پشتیبانی می‌کند که در نسل‌های قبلی نیست. از جمله آنها می‌توان به تماس‌های ویدیویی، بارگذاری فایل‌های ویدیویی، انتقال اطلاعات با سرعت بالا، خدمات مبتنی بر موقعیت و ... اشاره کرد.

منبع:آژانس خبری فناوری اطلاعات


href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com