خوش آمدید

دوشنبه 30 بهمن‌ماه سال 1385
انجمن رمز ایران

سلام بر دوستان عزیز!!!!امروز یه خبر از امنیت براتون آوردم....امیدوارم خوشتون بیاد.

 

سخنرانی ماهیانه انجمن رمز ایران برگزار می‌شود

سرویس سایت ها و تشکل ها، دوشنبه  30 بهمن 1385، ساعت 14:07

فاوانیوز: سخنرانی ماهیانه انجمن رمز ایران با موضوع "ارائه روشی جدید برای تلفیق کدینگ و رمزنگاری، توربوکدینگ امن" برگزار می‌شود.

به گزارش فاوانیوز، این مراسم روز چهارشنبه 9 اسفند ماه در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، دانشکده مهندسی برق‌،‌ سالن آمفی تئاتر برگزار خواهد شد.
در سال‌های اخیر به دلیل افزایش فوق‌العاده حجم داده‌ها جهت تبادل و گسترش استفاده از شبکه‌های مخابراتی، نیاز به طراحی سیستم‌های مخابراتی با قابلیت تأمین همزمان فشرده‌سازی، کنترل خطا و امنیت داده‌ها رشد چشمگیری یافته است.
استفاده از بخش‌های مستقل کدینگ منبع، کدینگ کانال و رمزنگاری، افزایش هزینه و تاخیر زمان سیستم مخابراتی را به همراه دارد و در عمل، دستیابی به عملکرد قابل قبول مستلزم کار با طول قالب بسیار بزرگ است.
لزوم کاهش پیچیدگی و تاخیر زمان عملیات کدینگ و همچنین بهبود کارآیی یک سیستم مخابراتی، اهمیت تلفیق دو به دو یا هر سه بخش کدینگ منبع، کدینگ کانال و رمزنگاری را بیشتر کرده است.
در این سمینار، پس از مروری بر مطالعات انجام‌شده در زمینه تلفیق کدینگ کانال و رمزنگاری، روشی جدید با عنوان "توربوکدینگ امن" ارائه می‌شود.
توربوکدینگ امن، روشی برای دستیابی همزمان به اطمینان و امنیت داده‌ها است که بر مبنای استفاده از درهم‌سازی (Interleaving) تصادفی یا غربالسازی (Puncturing) تصادفی در ساختار توربوکدینگ عمل می‌کند.
کاربرد این روش در فشرده‌سازی داده‌ها، یک روش توربوکدینگ منبع امن را نتیجه می‌دهد. سپس با وفق دادن نرخ غربال‌سازی بطور همزمان با آمارگان منبع و شرایط کانال، یک روش توربوکدینگ توام منبع-کانال امن پیشنهاد می‌شود.
تحلیل نظری و شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای نشان‌دهنده عملکرد خوب این روش هستند.
با تحلیل امنیت روش توربوکدینگ امن در برابر حملات مختلف رمزشکنی، مقاومت و امنیت خوب آن مورد بررسی و اثبات قرار می‌گیرد.href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com