خوش آمدید

سه‌شنبه 28 فروردین‌ماه سال 1386
پرداخت الکترونیکی

سلام بچه ها...

اینم یه مطلب آموزشی در راستای فرهنگ سازی پرداخت

الکترونیکی.......

 

 

روال پراخت الکترونیک قبوض تلفن همراه مشخص شد

سرویس تلفن همراه ، دوشنبه  27 فروردین 1386، ساعت 14:46

فاوانیوز: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با بانک‌ها، روال پرداخت الکترونیک قبوض در بانک‌های کشور مشخص شد.

به گزارش فاوانیوز از شرکت ارتباطات سیار، بدین ترتیب مشترکان تلفن همراه می‌توانند از طریق تلفنبانک، دستگاه‌های خودپرداز یا پایانه‌های فروشگاهی (POS) و اینترنت قبوض خود را پرداخت کنند.
شرایط عمومی این روش بدین ترتیب است که مشترکان می‌باید در یکی از بانک‌های کشور حساب بانکی داشته باشند و دو رمز پرداخت غیرحضوری را از طریق تکمیل فرم ثبت‌نام در شعبه‌ای که در آن حساب دارند، دریافت کنند.
فقط قبوضی که در آنها عبارات شناسه قبض و شناسه پرداخت به همراه ارقام آنها درج شده باشند در پایانه‌های غیرحضوری بانک‌ها قابل پرداخت هستند.
تمامی پایانه‌های الکترونیک پرداخت قبوض در پایان عملیات، شماره‌ای را به عنوان شماره پیگیری به مشتری اعلام می‌کند. جهت اطمینان از پرداخت قبوض مورد نظر مشتری شماره پیگری را در قبض خود درج کنید و در برخی از بانک‌ها پس از 24 ساعت و در سایر بانک‌ها بلافاصله می‌تواند با ورود اطلاعات شماره پیگری از پرداخت شده قبض خود اطمینان حاصل کند.
جهت جلوگیری از پرداخت مجدد قبض توسط سایر اعضای خانواده بهتر است مشتری تاریخ و نحوه پرداخت قبض خود را به همراه شماره پیگری بر روی قبض بنویسد و همواره قبش و ته قبض را نزد خود نگهداری کتد.
در مواردی که مشتری به دلایل مختلف نیاز به پرداخت قبض خود در شرکت‌های خدماتی داشته باشد با دریافت صورتحساب بانکی خود و ارائه آن به همراه قبض پرداخت شده به شرکت خدماتی موردنظر می‌تواند این کار را انجام دهد.
نحوه پرداخت از طریق تلفنباک نیز بدین ترتیب است که مشتری می‌بایست با شماره تلفن تلفنبانک موردنظر خود تماس بگیرد. پس از شنیدن پیام‌های اولیه، مشتری شماره حساب و رمز اول خود را وارد کند. پس از شنیدن راهنمایی‌های اپراتور وارد مرله پرداخت قبض می‌شود و رمز دوم خود را وارد می‌کند.
پس از شنیدن پیام اپراتور در مورد نوع و مبلغ قبض خود را از طریق کلید اعلام شده توسط اپراتور عملیات خود را تائید می‌کند.
سیسم مبلغ قبض موردنظر را از حساب مشتری کسر کرده و شمار پیگیری را به مشتری اعلام می‌کند.
نحوه پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز نیز به این شکل است که مشتری با قراردادن کارت و رمز خود در دستگاه‌ها، منوی پرداخت قبوض را انتخاب می‌کند.
در دستگاه‌های خودپرداز مجهز به بارکد خوان، مشتری می‌تواند با انتخاب گزینه پرداخت از طریق بارکد خوان، بارکد مندرج در قبض خود را به دستگاه نشان دهد.
دستگاه شناسه قبض و نوع قبض و مبلغ قبض را جهت اخذ تائید از مشتری به او نشان می‌دهد و در صورت تائید مشتری، پرداخت قبوض انجام شده و رسید به مشتری تحویل داده می‌شود.
نحوه پرداخت از طریق پایانه‌های فروشگاهی (POS) روشی دیگری است که شرکت ارتباطات سیار فراهم کرده که مشتری با ورود کارت خود در دستگاه POS و انتخاب گزینه پرداخت بر روی دستگاه اقدام به انتخاب نوع قبض می‌کند.
سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد می‌کند. دستگاه مبلغ را به مشتری نمایش خواهد داد. با تائید مشتری، دستگاه رمز را درخواست کرده و در انتها به مشتری رسید می‌دهد.
نحوه پرداخت قبوض از طریق اینترنت نیز بر این اساس است که باید به سایت www.pec.ir مراجعه و انتخاب گزینه پرداخت قبض‌ها و انتخاب گزینه قبض تلفن همراه و سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را که بر روی قبض تلفن همراه درج شده است، در قسمت‌های مربوطه وارد کنید.
در صورت وارد کردن پست الکترونیک کد پیگری پرداخت قبض ارسال می‌گردد. با کلیک بر روی دکمه "ارسال" مبلغ قابل پرداخت نمایش داده می‌شود.
پس از اطمینان از صحت مبلغ قابل پرداخت، بر روی دکمه "ورود جهت پرداخت" کلیک کنید سپس بر روی دکمه "ورود جهت پرداخت" صفحه مربوط به اطلاعات کارت ظاهر می‌شود.
در این قسمت با وارد کردن اطلاعات کارت خود و تائید آن، مبلغ موردنظر از حساب شما کسر و قبض مربوطه پرداخت می‌شود.
جهت تهیه "رمز اینترنتی کارت" و "رمز دوم (CVV2) می‌توانید به واحد ارتباط با مشتریان در محل شرکت، وب‌سایت شرکت و یا به هر یک از شعب منتخب بانک پارسیان که مجهز به سیستم مکانیزه پاسخگویی هستند، مراجعه کنید.
پس از تکمیل صفحه مربوط به اطلاعات کارت و کلیک بر روی گزینه پرداخت، کد پیگری نمایش داده می‌شود که باید آن را جهت پیگری آتی نزد خود نگهداری کنید.
افرادی که دارای کارت بانک نیستند، با مراجعه به شعب بانک پارسیان و خرید کارت پرداخت اینترنتی پارسیان در مبالغ مورد نظر می‌توانند نیاز خود را جهت پرداخت اینترنتی قبوض برطرف کنند.href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com