خوش آمدید

یکشنبه 2 اردیبهشت‌ماه سال 1386
مایکروسافت ویندوز ۳ دلاری عرضه میکند

 

 

فاوانیوز: رئیس مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد: این شرکت برای ارائه یک مجموعه برنامه نرم‌افزاری سه دلاری برای دانش‌آموزان کشورهای درحال توسعه برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش فاوانیوز، این خبر، تلاش غول نرم‌افزاری آمریکایی را به عنوان بلند پروازانه‌ترین تلاشی که تاکنون صورت گرفته، مشخص کرده است.
این اقدام جدا افتادگی دیجیتالی بین پیشرفت‌های تکنولوژیکی و کشورهای در حال توسعه را از بین می‌برد.
ابتکار مجموعه برنامه دانش‌آموزان، به عنوان سطح افزایش یافته چالش‌های مایکروسافت اعلام شده است که در برابر سیستم‌های عامل منابع آزاد مانند لینوکس و عاملیت‌های رایگان براساس وب مانند مواردی که توسط گوگل ارائه می‌شود، صورت گرفته است.
موضوع دیگری که از سوی مایکروسافت مطرح شده است، پروژه یک لپ‌تاپ برای هر کودک ( OLPC) است که هدف آن فروش میلیون‌ها دستگاه ابداعی مایکروسافت به قیمت 100 دلار در کشورهای درحال توسعه تا سال 2008 است.
لیبی، نیجریه، مصر، رواندا و اتیوپی میلیون‌ها دستگاه از این لپ‌تاپ‌ها را سفارش داده‌اند.
بسته نرم‌افزاری مایکروسافت شامل نسخه استارتر ویندوز XP، آفیس مایکروسافت 2007 دانش آموزان، Math 3.0 مایکروسافت، Learning Essentials 2.0 برای آفیس مایکروسافت و Windows Live Mail است.
مایکروسافت امیدوار است که این طرح به دوبرابر شدن تعداد کاربران کامپیوتر کمک کند و تعداد آن را تا سال 2015 به یک میلیارد برساند.
اگر دولت‌ها در کشورهای درحال توسعه کامپیوترهای رایگان را برای مدارس فراهم کنند، می‌توانند این نرم‌افزار ارزان قیمت را خریداری کنند.
مایکروسافت همچنین برنامه خود را برای توسعه نیروی منابع در مرکز ابتکار مایکروسافت در سال‌های آینده و سبقت گرفتن در گشایش و پشتیبانی 200 مرکز در 25 کشور دیگر در سال 2009 اعلام کرد.
این شبکه به 110 مرکز خدمت‌رسانی می‌کند و 100 انجمن در 60 کشور به وسیله فراهم کردن اجتماع نرم‌افزاری محلی و با مجموعه برنامه‌ها و سرویس‌های جامع برای گسترش توانایی‌های نیروی کار، ایجاد اشتغال، تقویت ابتکار و اصلاح رقابت‌ها پشتیبانی می‌شوند.
در مشارکت با دولت‌های محلی، سازمان‌ها و نهادهای آموزشی و بازرگانی، سرمایه‌گذاری منابع مایکروسافت کمک به توسعه نرم‌افزاری، آموزش توانایی‌های تجاری، آموزش اشتغال‌زایی، برنامه‌های اشتغال‌زایی برای دانش آموزان و رشد بازار برای انجمن‌های محلی را فراهم می‌کند.


href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com