خوش آمدید

دوشنبه 15 مرداد‌ماه سال 1386
فناوری جدید گوگل برای قانون کپی رایت

 

 
روز گذشته، یک قاضی در خصوص قانون کپی رایت در دادگاهی گفته است که شرکت YouTube گوگل امیدوار است فناوری جدیدی را ابداع کند که با استفاده از آن بتوان از انتشار فیلم‌های تحت قانون کپی رایت در وب سایت‌های معروف جلوگیری کرد.

فیلیپ اس.پک در دادگاهی اعلام کرده است که YouTube به شدت با تهیه کنندگان برتر محتوی اینترنت در حال همکاری هستند و با مشارکت یکدیگر مشغول کار کردن برروی فناوری تشخیص فیلم‌های ویدیویی هستند که بسیار پیچیده است و به گفته‌ی این قاضی این فناوری جدید به پیچیدگی فناوری است که FBI از آن برای تشخیص اثر انگشت افراد استفاده می‌کند.

فیلیپ اس.پک هم‌چنین افزوده است که این شرکت امیدوار است فناوری جدید را تا پاییز و شاید خوش‌بینانه تا پایان ماه دیگر تکمیل کند.

فناوری تشخیص فیلم‌های ویدیویی به صاحبان کپی رایت این امکان را می‌دهد که اثر انگشت دیجیتالی تهیه کنند و بر این اساس اگر کسی بخواهد فیلمی که دارای حق کپی رایت است را به اشتراک گذارد، سیستم آن را تنها ظرف یک دقیقه خاموش خواهد کرد.

فیلیپ اس. پک گفته است با ارایه‌ی این فناوری دیگر بحث‌هایی که درباره‌ی نقض قانون کپی رایت وجود دارد، خاتمه خواهد یافت.

گفتنی آن که چندی پیش از YouTube برای نادیده گرفتن قانون کپی رایت شکایت شده بود.

دونالد بی. وریلی، یکی از قاضی‌های شرکت Viacom در این باره گفته است که پس از ارایه‌ی این فناوری می‌توان نتیجه گرفت که فناوری جدید تا چه میزان موفق خواهد بود. وی افزوده است که اگر این نوآوری بتواند در این زمینه کمک کند، آنان بسیار خوشخال خواهند شد.

Viacom از وب سایت فیلم گوگل یک میلیارد دلار ادعای خسارت کرده بود .
YouTube بر این اساس اعلام کرده بود که با صاحبان کپی رایت همکاری کرده و بدون درنگ هنگامی که از آنان خواسته شده محتوایی که به صورت غیر قانونی در وب سایت منتشر شده را بردارند، آنان بی وقفه آنها را برداشته‌اند.
اکنون شرکت گوگل امیدوار است با فناوری جدید، این مشکلات را برطرف سازد.

مترجم: پارس آنلاین
منبع: Reuters

href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com